فضا

آغاز ساخت اولین هتل فضایی در مدار نزدیک زمین در سال 2025

World's first space HOTEL to begin construction in low Earth orbit in 2025

هتل فضایی

تماشای فضا آرزو بیشتر انسان ها است. آرزویی که بیشتر افراد آن را دست نیافتنی می دانند.

بیشتر علاقه‌مندان به فضا تنها می‌توانند از طریق تجربیات گزارش شده توسط فضانوردان و عکس‌ها یا فیلم‌های ارائه شده به دست آژانس‌های فضایی، به لذت بردن از کهکشان‌ها فکر کنند، اما با پیشرفت سریع تکنولوژی ، مورد جدیدی برای کسانی که آرزوی دیدار از فضا و کهکشان‌ها را دارند وجود دارد که باید منتظر آن باشند؛

اولین هتل فضایی در مدار نزدیک زمین

Orbital Assembly Corporation (OAC) یک ابر شرکت فضایی قرار است ساخت اولین هتل جهان در فضا را در سال ۲۰۲۵ آغاز کند. این هتل شامل امکاناتی از قبیل رستوران و سالن سینماست و ظرفیت پذیرش حدود ۴۰۰ مهمان را داشته و می‌تواند در اطراف مدار زمین (ارتفاع 400 کیلومتری زمین) به گردش درآید.

این هتل که به طور رسمی ایستگاه ویجر (Voyager Station) نامیده می‌شود، به شکل یک دایره بزرگ بوده و جاذبه‌ای مشابه سطح ماه خواهد داشت. گرچه به نظر می‌رسد ویژگی‌های آن نسبت به هتل‌های زمینی متفاوت و منحصربه‌فرد باشد، اما در واقع قرار است ساختمان هتل ظاهری شبیه به یک فرمان کشتی و چرخشی مثل چرخ و فلک داشته باشد.

ویژگی های هتل

از دیگر ویژگی این هتل میتوان به وجود آب گرم اشاره کرد، همچنین قرار است به وسیله یک تکنولوژی جدید در آشپزخانه های این هتل، بدون برق و گاز و آتش، حرارت لازم برای پخت غذا فراهم باشد!

با توجه به عدم وجود جاذبه، مسافرین میتوانند لذت ورزش در حالت بی وزنی و معلق رو هم تجربه کنند.

هتل فضایی

البته داخل هتل جاذبه مصنوعی هم وجود داره که مهمان ها خیلی معلق و بی وزن نباشند و علیرغم چرخشی بودن هتل بتوانند حرکت کنند و قدم بزنند.

اما با این حال، اگر توی هتل فضایی به هوا بپری، ۵ برابر بیشتر از پرش روی زمین بالاتر میری!

داوطلبان غیر ایرانی این سفر فضایی باید کمی صبور (و داوطلبانی ایرانی نیز به فکر تامین هزینه های سنگین این سفر) باشند. این هتل حداقل تا سال ۲۰۲۷ افتتاح نخواهد شد اما از ماژول‌هایی برخوردار است که به حلقه‌های بیرونی ایستگاه فضایی متصل شده‌اند.

امکانات رفاهی اولین هتل فضایی
هزینه اقامت در این هتل و ۳ روز گردش به دور زمین به همراه بلیت رفت و برگشت با صبحانه و ناهار و شام حدود 125 میلیارد تومان هزینه بر خواهد بود.

این هتل دارای ۲۴ واحد ماژول اختصاصی برای خدمه، هوا، نیرو، آب، سالن‌های ورزشی، آشپزخانه، رستوران و اقامتگاه اختصاصی برای مهمان‌هایی که قصد اقامت بیشتری دارند، است. به لطف ایستگاه ویجر، محققان و مسافران به طور یکسان می‌توانند از این مکان بهره‌مند شوند؛ شرکت‌های خصوصی، آژانس‌ها حتی ناسا می‌توانند ماژول‌هایی را خریداری کرده و برای خود ویلا (ویو ابدی رو به کره زمین) بسازند یا از این امکان برای آموزش فضانوردان استفاده کنند.

هتل فضایی
پیشنمایش سه بعدی اولین هتل فضایی

به گفته متخصصان این حوزه، این انقلاب صنعتی بعدی خواهد بود، این امر باعث نوآوری صنعت فضا، متفاوت با آنچه پیش از این بوده، خواهد شد. آن‌ها این فرصت را برای تحقیق درباره میزان نیاز بدن انسان به جاذبه برای از هم نپاشیدن، مغتنم می‌شمارند.

نمای اولیه از اولین هتل فضایی

پیشنهاد مجله الی

اگر واقعا به فضانوردی و دیدن کهکشان ها و فضا علاقمند هستید ، بدون نیاز به هزینه های چندین میلیون دلاری میتوانید به آرزوی تماشای زنده فضا (البته) به صورت آنلاین برسید.این پیشنهاد شگفت انگیز الی را از دست ندهید اینجا کلیک کنید و با ما همراه باشید.

به امید سفر به فضا برای همه و به زودی!

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده + سیزده =

دکمه بازگشت به بالا