لوازم آرایش

7 ترفند تشخیص عطر اصل از تقلبی

پس‌ از انتخاب رایحه مورد علاقه از میان چندین انتخاب ، عطر و ادوکلن خود را از یک برند خاص انتخاب کردیم اولین موردی که در ذهنمان ایجاد می‌شود این خواهد بود که آیا عطر اصل خریداری می‌کنم یا عطر تقلبی؟ با تمامی ترفندهایی که شرکت‌های کلاهبردار برای اصل جلوه دادن عطر تقلبی به کار می‌برند، باکمی دقت و آگاهی و به کار بردن روش‌های ساده می‌توانیم عطر اصل را از تقلبی تشخیص دهیم؛ حتی اگر از یک فروشگاه اینترنتی عطر و ادوکلن خرید کنیم!

تشخیص عطر اصل

1. خرید از سایت‌ها و یا فروشگاه‌های معتبر و شناسنامه‌دار

راحت‌ترین و اطمینان‌بخش‌ترین راه برای خرید عطر اصل مراجعه به سایت‌ها و یا فروشگاه‌های معتبر است. یکی از روش‌های شناخت اصالت این مراکز فروش چه به‌صورت اینترنتی و چه به‌صورت حضوری ضمانتی است که این مراکز در مورد اصالت و قابلیت بازگشت کالا در صورت ایرادات منطقی، به شما می‌دهند. همیشه به مهر اعتبار سنجی فروشگاه اینترنتی لوازم آرایشی که باید در صفحه اول سایت موجود باشد توجه کنید. در مورد فروشگاه باید این اطمینان را از نام‌های معتبر و مراکزی که به‌طور اختصاصی و به‌صورت فروشگاه‌های زنجیره‌ای خرید لوازم آرایشی اقدام به فروش عطر و ادوکلن می‌نمایند اقدام به خرید کنید. همچنین در خرید از هر فروشگاه اینترنتی از داشتن نماد اعتماد الکترونیکی معتبر آن فروشگاه اطمینان حاصل کنید .

2. اولین جلوه عطر می‌تواند تعیین‌کننده باشد

به بسته‌بندی عطر بی‌توجه نباشید. معمولاً جعبه عطر با سلفون پوشیده شده است. در عطر اصل میزان سفتی و کشیدگی این سلفون بر روی جعبه به صورتی است که هیچ‌گونه حباب یا لغزشی بر روی جعبه عطر نخواهد داشت. این کشش و چسبندگی به حدی است که پس از باز کردن سلفون جعبه به‌سختی از بسته‌بندی سلفون خارج خواهد شد. اگر با عطری مواجه شدید که بسته‌بندی سلفونی آن به‌راحتی بر روی جعبه اصلی می‌لغزد یا شل به نظر می‌رسد به‌هیچ‌وجه توضیحات توجیهی فروشنده را نپذیرید و از خرید آن اجتناب نمایید.
عطر اصل

تفاوت عطر با ادوپرفیوم و ادوتویلت

3. برندهای معتبر در ظاهر عطر و ادوکلن کم نمی‌گذارند!

مطمئن باشید برای برندهای معتبر عطر و ادوکلن ظاهر و بسته‌بندی از اهمیت بسیار بالایی در فروش محصول برخوردار است. به همین دلیل در ساخت جعبه عطر از بهترین مواد استفاده خواهند کرد تا کیفیت ظاهری عطر ساخت خود را زیر سوال نبرند. وقتی با ادوکلن اصل مواجه هستید حتماً بسته‌بندی آن باکیفیت و جالب‌توجه خواهد بود. در خیلی از موارد حتی این بسته‌بندی و جعبه پرتجمل‌تر از خود شیشه عطر به مشتری ارائه می‌شود تا هر چه بیشتر بتواند مورد جلب‌توجه واقع‌شده و به‌نوعی اصالت کالای درون خود را به رخ بیننده بکشد.

4. تقارن شیشه عطر مسئله مهمی است!

عطر اصل از شیشه و ملحقات متقارن برخوردار است. جنس شیشه در عطر اصل باکیفیت است به صورتی که دارای حباب یا خطوط اضافی نخواهد بود. ساخت شیشه عطر به‌گونه‌ای است که دارای تقارن معنی‌دار باشد. هر شرکت معتبر ساخت عطر به‌گونه‌ای به طراحی شیشه‌های عطری خود می‌پردازد که دارای تقارن و مفهوم خاص خود باشد. درک این تقارن در نگاه اول ممکن است دشوار به نظر برسد ولی در مقایسه این مسئله کاملاً قابل‌تشخیص است. اگر قبلاً از عطری استفاده می‌کردید که علاقه‌مند به خرید دوباره آن هستید حتماً شیشه خالی عطر اصل خود را نگه‌دارید تا آن را با شیشه عطر جدید مقایسه کنید.

تشخیص عطر اصل

5. رنگ رخساره خبر می‌دهد از سر درون!

با کنار هم قرار دادن عطر اصل و ادوکلن تقلبی و توجه به رنگ مایع درون آن‌ها متوجه تفاوت فاحش خواهید شد. این تغییر رنگ نه به خاطر عوامل محیطی که به خاطر عدم اصالت کالای تولیدشده است. شرکت‌های معتبر تولید محصولات عطری هیچ‌گونه تغییری در رنگ ماده ادوکلن ایجاد نمی‌کنند مگر اینکه به خاطر تغییر فرمولاسیون اصلی این اتفاق رخ دهد و این موضوع به‌صورت رسمی از طرف برند اعلام خواهد شد یا محصول به‌عنوان یک لاین جدید به بازار عرضه می‌شود.

تفاوت عطر با ادوپرفیوم و ادوتویلت

6. تغییر در طراحی عطر امری غیرقابل‌ قبول است

در تولید شیشه‌های عطر توجه بسیار خاصی صورت می‌گیرد و یکی از راهکارهای خرید عطر اورجینال، تشخیص از روی شیشه عطر است. پس از تصویب فرمولاسیون داخلی و همچنین طراحی ظاهری و بسته‌بندی توسط شرکت سازنده هیچ‌گونه تغییری در عطر رخ نخواهد داد. سیاست بازاریابی و اعتباری برندهای معروف این‌گونه حکم می‌کند که هیچ‌گونه تغییری در محصول تولید و عرضه‌شده در بازار ایجاد نکنند. حتی وقتی حجم عطر تغییر می‌کند لاجرم بسته‌بندی و شیشه آن کوچک یا بزرگ خواهد شد ولی خصوصیات کلی و هویتی عطر تغییر نخواهد کرد.

7. نی نامرئی در بسیاری از عطر های اصل

در بسیاری از برندهای اصل تولید کننده عطر ، از نی نامرئی استفاده میکنند که یکی از نشانه های اصل بودن کالا میباشد . حتما قبل از خرید یک عطر نمونه اصل آن را داخل سایت تولید کننده مشاهده کنید و با نمونه موجود در فروشگاه تطبیق دهید

نی نامرئی درعطر های اصل

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × پنج =

دکمه بازگشت به بالا