مهاجرت به آمریکا

اعلام نتایج لاتاری 2023

اعلام نتایج لاتاری 2023 در ماه می MAY یعنی شش ماه پس از پایان ثبت نام لاتاری گرین کارت اتفاق می افتد.

ساعت اعلام نتایج لاتاری به طور دقیق از قبل مشخص نیست  اما احتمالا در روز ۸ ام ماه می ( ۱۸ اردیبهشت 1401) نتایج لاتاری اعلام می شود.

لاتاری گرین کارت آمریکا ارزان ترین و ساده ترین راه برای مهاجرت به کشور آمریکا و اخذ اقامت دائمی این کشور است. برنامه لاتاری آمریکا هر سال برگزار می‌شود و هر سال تاریخ ثبت نام لاتاری در ماه اکتبر ( حدود ماه مهر ) است و نتایج لاتاری در ماه می (ماه اردیبهشت) سال بعد اعلام می‌شود. در مطالب قبلی در مورد نحوه ثبت نام در لاتاری توضیح دادیم. در این مقاله قصد داریم در مورد نحوه چک کردن نتایج لاتاری و تاریخ اعلام نتایج لاتاری توضیحات کاملی را ارائه دهیم. در این نوشته همچنین درباره زمان اعلام نتایج لاتاری 2023 و نحوه مشاهده نتایج لاتاری ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ نیز صحبت خواهیم کرد و به شما منابعی را جهت دریافت آخرین و جدیدترین اخبار لاتاری معرفی خواهیم کرد .

اعلام نتایج لاتاری 2023

هر فردی که در قرعه کشی لاتاری آمریکا شرکت می کند ، قبل از آنکه برای هر کار دیگری اقدام کند، باید با نحوه نام گذاری دوره های لاتاری ، تاریخ ثبت نام هر دوره لاتاری ، تاریخ اعلام نتایج لاتاری در هر دوره و تاریخ بسته شدن پرونده هر کدام از دوره های لاتاری به خوبی آشنا باشد. به عنوان مثال ثبت نام برنامه لاتاری ۲۰۲۲ آمریکا در اکتبر ۲۰۲۰ صورت می‌پذیرد، نتایج لاتاری ۲۰۲۲ آمریکا در ماه می ۲۰۲۱ اعلام می‌شود و در سی ام سپتامبر ۲۰۲۲ پرونده لاتاری ۲۰۲۲ به صورت کامل بسته می‌شود. برای فهم بهتر این موضوع می‌توانید مثال های جدول زیر را بخوانید.

نام برنامه لاتاری آمریکا

زمان ثبت نام

زمان اعلام نتایج

زمان بسته شدن پرونده

لاتاری ۲۰۲۲ آمریکا

سال ۲۰۲۰

سال ۲۰۲۱

سی سپتامبر ۲۰۲۲

لاتاری ۲۰۲۳ آمریکا

سال ۲۰۲۱

سال ۲۰۲۲

سی سپتامبر ۲۰۲۳

لاتاری ۲۰۲۴ آمریکا

سال ۲۰۲۲

سال ۲۰۲۳

سی سپتامبر ۲۰۲۴

متاسفانه تعداد زیادی شرکت کنندگان از نام برنامه لاتاری که در آن ثبت نام کرده اند اطلاع دقیقی ندارند و به اشتباه گمان می‌کنند که چون در سال ۲۰۲۰ ثبت نام خود را انجام داده‌اند، بنابراین در برنامه لاتاری ۲۰۲۰ ثبت نام شده‌اند. ولی همانطور که در جدول بالا دیدید، با ثبت نام در سال ۲۰۲۰، در برنامه لاتاری ۲۰۲۲ شرکت داده خواهید شد و نتایج آن را باید در سال ۲۰۲۱ مشاهده کنید.

توجه کنید که در تاریخ اعلام نتایج لاتاری هیچ گونه پیام کوتاه و ایمیل از طرف مرجع برگزار کننده لاتاری برای شما ارسال نمی‌شود، بنابراین باید همواره پیگیر جدیدترین اخبار لاتاری باشید، تا بتوانید به محض اعلام نتایج لاتاری، از برنده شدن یا نشدن خود مطلع شوید

تاریخ اعلام نتایج لاتاری

معمولا نتایج لاتاری در اردیبهشت ماه حدودا ۶ ماه پس از ثبت نام اولیه اعلام می‌شود. بنابراین به طور مثال اگر در ماه اکتبر ۲۰۲۰ در لاتاری ثبت نام کرده باشید، نتایج آن در ماه می سال ۲۰۲۱ اعلام خواهد شد. باز هم یادآوری می‌کنیم که در هنگام اعلام نتایج لاتاری هیچگونه پیامی چه از طریق پیام کوتاه و چه از طریق ایمیل برای شما ارسال نخواهد شد. بنابراین شما یا باید به صورت مداوم پیگیر اخبار لاتاری باشید، یا اینکه وظیفه بررسی نتایج لاتاری خود را به موسسات معتبر مهاجرتی بسپارید.

ثبت نام لاتاری 2024 آمریکا - سال 1401

زمان اعلام نتایج لاتاری 2023

ثبت نام لاتاری ۲۰۲۲ آمریکا در مهر سال ۹۹ (اکتبر ۲۰۲۱) به انجام رسید، بنابراین تاریخ اعلام نتایج لاتاری ۲۰۲۲ در اردیبهشت سال ۱۴۰۰ ( می ۲۰۲۱ ) خواهد بود و تکلیف برندگان لاتاری ۲۰۲۲ در این تاریخ مشخص خواهد شد. در صورت برنده شدن در لاتاری احتیاج به انجام مراحل اداری دریافت ویزای لاتاری دارید و به دلیل اینکه مهاجرت اصولا یک کار حقوقی است، توصیه می‌کنیم که برای انجام مراحل بعد از قبولی در لاتاری، حتما از مشاوره یک موسسه معتبر مهاجرتی استفاده کنید. برای خواندن اطلاعات بیشتر در مورد این موضوع می‌توانید مقاله مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری را بخوانید.

تکلیف برندگان لاتاری 2023

مطابق قانون ملیت و مهاجرت آمریکا تعداد ویزای تنوع نژادی (یا ویزای لاتاری) برای هر سال ۵۵۰۰۰ ویزا است که در برنامه لاتاری گرین کارت تعداد ۵۰۰۰۰ ویزا بین شرکت کنندگان توزیع می‌شود. به هر کشور حداکثر ۷% از کل ویزاهای موجود اختصاص می‌یابد. برخی کشور ها به این حد نمی‌رسند، اما ایران سال‌هاست که مجموع  ۷% (یعنی هر سال ۳۵۰۰ ویزا ) را دریافت می‌کند. نکته‌ای که باید نسبت به آن آگاهی داشته باشید این است که در هر سال تعداد برندگان لاتاری بیشتر از تعداد ویزاهای تنوع نژادی است و به طور مثال اگر موجودی ویزاهای لاتاری سال ۲۰۲۲ برای ایرانیان ۳۵۰۰ ویزا باشد، تعداد برنده های انتخاب شده  لاتاری از ایرانیان ۴۵۰۰ نفر خواهد بود.

 پس حتما به این نکته توجه داشته باشید تعداد بیشتر برنده نسبت به موجودی ویزای تنوع نژادی به این معناست که برنده شدن در لاتاری تضمین دریافت ویزا نیست. محدودیت تعداد ویزا نسبت به تعداد برندگان به این دلیل است که حتما تمام ۵۰۰۰۰ ویزا در نظر گرفته شده صادر شود و اگر کسی واجد شرایط دریافت ویزا نبود، ویزا به شخص بعدی اهدا شود. بنابراین تکلیف برندگان لاتاری ۲۰۲۲ صرفا با اعلام نتایج لاتاری مشخص نخواهد شد، و برندگان لاتاری ۲۰۲۲ آمریکا باید حتما مراحل اداری بعد از اعلام نتایج و مصاحبه لاتاری در سفارت آمریکا را با موفقیت به انجام برسانند.

با توجه به استرس و زمان محدود یک برنده لاتاری و عدم آگاهی کامل به امور توصیه می‌کنیم که برندگان لاتاری حتما از مشاوره موسسات مهاجرتی معتبر استفاده کنند. به خاطر یاد داشته باشید که کارهای مهاجرت اموری حقوقی هستند که از حساسیت‌های ویژه‌ای برخوردار هستند. باید در تکمیل فرم‌های مهاجرتی دقت ویژه‌ای به کار ببرید، چرا که امکان دارد به خاطر اشتباهی بسیار کوچک، شانس دریافت ویزا را از دست بدهید.

در سال قبل اعلام نتایج لاتاری ۲۰۲۱، با تاخیر انجام شد. پارسال از هر ۱۰۰ نفر سه نفر برنده شدند؛ اما  شانس برنده شدن در لاتاری امسال بیش از ده برابر نسبت به سال گذشته افزایش داشته است، چرا که در ثبت نام امسال به دلیل فرمان مهاجرتی سابق ترامپ، عده کمتری شرکت کردند و همین عاملی برای افزایش شانس شرکت کنندگان در لاتاری ۲۰۲۲ است.

مدارک لازم برای اعلام نتایج لاتاری

یادآوری می‌کنیم که هنگامی که ثبت نام خود در لاتاری را به اتمام می‌رسانید، صفحه ای حاوی “Confirmation number  ” و اطلاعات ثبت شده شما خواهید دید که حتما باید این صفحه را پرینت بگیرید و یا به صورت فایل ذخیره کنید. برای چک کردن نتایج لاتاری فقط به رسید ثبت نام لاتاری خود نیاز دارید و نیاز به مدارک دیگری نمی‌باشد.

ثبت نام لاتاری 2024 آمریکا - سال 1401

نحوه چک کردن نتایج لاتاری

در صورتی که می‌خواهید به صورت شخصی نتایج لاتاری آمریکا را چک کنید؛ در این قسمت آموزش تصویری و گام به گام نحوه چک کردن نتایج لاتاری را ارائه خواهیم کرد.

مرحله اول : مراجعه به سایت رسمی اعلام نتایج لاتاری

در تاریخ اعلام نتایج لاتاری به سایت رسمی اعلام نتایج لاتاری آمریکا مراجعه کنید. در این سایت با صفحه زیر روبرو خواهید شد.

نتایج لاتاری

بر روی دکمه آبی رنگ ” Check Status ” کلیک کنید و وارد صفحه زیر شوید.

سایت چک نتایج لاتاری

در این صفحه بر روی دکمه آبی رنگ Continue کلیک کنید و وارد فرم ثبت اطلاعات شوید.

مرحله دوم : تکمیل فرم اطلاعات برای چک کردن نتیجه لاتاری

 

نتایج لاتاری

در بخش یک  این صفحه که با عنوان “Confirmation number  ” مشخص شده است، باید کد ۱۶ رقمی Confirmation number خود را وارد کنید. این کد را می‌توانید بر روی صفحه رسید ثبت نام خود در لاتاری پیدا کنید.

در بخش دوم این صفحه که با عنوان ” Last/Family Name ” مشخص شده است، باید فامیلی خود را به انگلیسی وارد کنید. دقت کنید که در این بخش فقط باید فامیلی خود را وارد کنید و از نوشتن نام خود در این مستطیل خودداری کنید. همچنین شما باید فامیلی خود را مطابق با اطلاعات وارد شده در زمان ثبت نام وارد کنید.

در بخش سوم  این صفحه که با عنوان “Year of Brith  ” مشخص شده است، باید سال تولد خود را به میلادی وارد کنید. دقت کنید که در این بخش فقط سال تولد خود را وارد کنید ( به عنوان مثال ۱۹۹۳ ) و از وارد کردن روز و ماه تولد خودداری کنید.

بخش چهارم را نیز قبلا در تمام فرم های اینترنتی دیده‌اید و باید اعداد و حروف نشان داده شده در تصویر را درون کادر زیر آن بنویسید.

پس از وارد کردن تمام اطلاعات خواسته شده بر روی گزینه ” Submit ” کلیک کنید، تا وارد صفحه اعلام نتایج لاتاری شوید. در صورتی که بعد از زدن این دکمه با پیغام ”  Session time out ” مواجه شدید، مجددا تمام مراحل را تکرار کنید تا وارد صفحه اعلام نتیجه شوید.

در صورتی اطلاعات خواسته شده در این صفحه را به اشتباه وارد کنید، با پیغام زیر مواجه خواهید شد:

خطای نتایج لاتاری

در صورتی که با صفحه بالا و پیام های اخطاری همچون The information entered is not valid روبرو شدید یکی از گزینه های زیر اتفاق افتاده است:

  • ممکن است در هنگام وارد کردن حرف O و عدد ۰ یا حرف I و عدد ۱ و … مرتکب اشتباه تایپی شده باشید.
  • امکان دارد، اطلاعات اشتباهی را در فرم تکمیل کرده باشید. (به طور مثال به جای فامیلی خود، نام کوچک خود را وارد کرده اید )

مرحله سوم : مشاهده نتیجه لاتاری

بعد از ثبت اطلاعات و زدن دکمه ” Submit ” با یکی از دو صفحه زیر مواجه خواهید شد :

در صورت برنده شدن در لاتاری آمریکا با صفحه زیر مواجه می‌شوید :

برگ نمونه برنده لاتاری

صفحه اعلام نتیجه برنده شدن در لاتاری دارای یک بارکد و کیس نامبر ( Case No ) است، که در تصویر بالا روی کیس نامبر به دلایل امنیتی پوشانده شده است. شماره پرونده یا CASE NUMBER برندگان لاتاری شامل یک رشته ۱۴ کاراکتری از اعداد و حروف است که وضعیت پرونده برندگان لاتاری را مشخص می‌کند. به طور مثال کیس نامبر ۲۰۲۲AS00001212 بیانگر این است که این پرونده برای سال ۲۰۲۲ است و از آسیا انتخاب شده است. در واقع چهار رقم اول شماره پرونده مشخص می‌کند که این کیس برنده چه سالی می‌باشد. دو حرف بعدی نشان دهنده مکان جغرافیایی برندگان لاتاری است که در این مورد AS به معنی آسیاست. در صورتی که به اطلاعات بیشتری در مورد کیس نامبر و چگونگی کارنت شدن کیس نامبر برنده لاتاری نیاز دارید، می‌توانید مقاله مشاوره برندگان لاتاری را بخوانید.

ثبت نام لاتاری 2024 آمریکا - سال 1401

در صورت انتخاب نشدن در لاتاری آمریکا با صفحه زیر مواجه می‌شوید :

برنده نشدن - نتایج لاتاری

در این صفحه عبارت برجسته شده ”  HAS NOT BEEN SELECTED ” را مشاهده می‌کنید و که نشان می‌دهد شما در این برنامه لاتاری انتخاب نشده‌اید.

اولویت برندگان لاتاری گرین کارت در دریافت ویزا

اولویت دریافت ویزا برای برندگان لاتاری، ابتدا به شماره کیس برنده لاتاری ( کیس نامبر ) و سپس به زمان ارسال فرم DS-260 بستگی دارد. این موضوع به آن معنا نیست که هر کس سریعتر نسبت به ارسال فرم های DS-260  اقدام کند، سریعتر وقت سفارت دریافت می‌کند. اولویت شماره کیس بسیار بالاتر از اولویت زمان ارسال فرم است اما در صورت تاخیر در ارسال فرم DS-260 به طوری که از کارنتی کیس عبور کرده باشد، دچار مشکلاتی خواهید شد. به خاطر داشته باشد به محض اتمام ۳۵۰۰ ویزای تعیین شده، الباقی برنده ها شانس دریافت ویزا را از دست خواهند داد. در مجموع ارائه فرم DS-260 صحیح بهتر از ارسال سریع و با خطا این فرم است؛ چون خطا در فرم DS-260 باعث تاخیر در پردازش پرونده و احتمال از دست دادن ویزا خواهد شد.

 آخرین و جدیدترین اخبار لاتاری

واقعیت این است که امکان تغییر زمان اعلام نتایج لاتاری وجود دارد، بنابراین همواره باید آخرین اخبار لاتاری را از منابع معتبر و موثق دنبال کنید. برای اطلاع از جدیدترین اخبار لاتاری می‌توانید به صفحه اخبار مهاجرت در سایت مراجعه کنید.

سخن پایانی

در هر سال تعداد زیادی از شرکت کنندگان لاتاری بی صبرانه منتظر اعلام نتایج لاتاری هستند. امسال نیز بسیاری از شرکت کنندگان منتظر مشاهده نتایج لاتاری ۲۰۲۲ در اردیبهشت ماه هستند و این مرحله از لاتاری آمریکا جز پر استرس ترین مراحل آن است. به زودی تاریخ نتایج لاتاری ۲۰۲۲ فرا خواهد رسید و اسامی برندگان لاتاری از ایران قابل مشاهده خواهد بود.

باز هم یادآوری می‌کنیم که مرجع برگزار کننده لاتاری، نتایج لاتاری را (حتی در صورت برنده شدن) به شرکت کنندگان ایمیل یا پیامک نخواهد کرد و شرکت کنندگان باید با پیگیری آخرین اخبار لاتاری ۲۰۲۲ در زمان مقرر به سایت لاتاری مراجعه کرده و وضعیت نتیجه خود را بررسی نمایند.

پاسخ به سوالات متداول در زمینه اعلام نتایج لاتاری

نحوه اطلاع رسانی نتایج لاتاری آمریکا چگونه است ؟

جواب : مرجع برگزار کننده لاتاری آمریکا نتایج را به هیچ وجه نتایج را به شرکت کنندگان اطلاع رسانی نمی‌کند، حتی اگر در لاتاری برنده شده باشید نیز هیچگونه پیام یا ایمیلی از سوی وبسایت اصلی لاتاری آمریکا دریافت نخواهید کرد.

اسامی برندگان لاتاری در ایران چگونه قابل دسترسی است ؟

به دلیل حفظ حریم شخصی، اسامی برندگان لاتاری آمریکا منتشر نمی‌شود. صرفا هر شرکت کننده می‌تواند با مراجعه به سایت لاتاری آمریکا نتیجه خود را بررسی نماید. آنچه در انتها منتشر می‌شود، فقط آمار برندگان لاتاری از ایران است.

منبع مطلب : ایران دی وی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست − چهارده =

دکمه بازگشت به بالا