گل و گیاه

انواع گیاهان سمی آپارتمانی – 13 گیاه خطرناک برای کودکان و حیوانات

ما از  گل ها و گیاهان برای زیبایی و طراوت خانه و محل کار خود استفاده می کنیم . این گیاهان خواص بسیار زیادی از جمله تصفیه هوای محیط و همچنین بعضا خاصیت دارویی نیز دارند اما باید به این نکته توجه داشته باشیم گاهی این گیاهان زیبا و مفید ممکن است خطراتی نیز داشته باشند . بعضی از گیاهان آپارتمانی سمی هستند و برای کودکان و نوزادان و همچنین حیوانات خانگی مثل سگ و گربه خطرناک می باشند. بعضی از این گیاهان برگ‌ ، ساقه، گل سمی و برخی شیره سمی دارند و نمیتوان آنها را لمس کرد و باعث یک واکنش آلرژیک می شوند و بعضی از گل‌ها و گیاهان سمی را هم باید دور از دسترس حیوانات خانگی‌مان و کودکان مان نگه‌داریم .

بیشتر مراکز فروش گل و گیاه ، برچسب هشدار سمی بودن بر روی گیاهان خطرناک را نمی‌زنند. بنابراین قبل از اینکه هزینه ای برای این گیاهان پرداخت کنید بهتر است بیاموزید که کدام گیاهان آپارتمانی بیشترین خطر را برای افراد خانواده تان دارند و باید آنها را دور از دسترس قرار دهید.

حتما به این نکته توجه کنید اگر کودک و نوزاد در خانه دارید و یا از حیوان خانگی نگهداری میکنید قبل از خرید گل و یا گیاه در مورد سمی بودن آن تحقیقات لازم را انجام دهید

این گیاهان سمی آپارتمانی بیشترین میزان سمیت و خطر را دارند :

 

1. فیلودندرون:

فیلودندرون
فیلودندرون

 

فیلودندرون یکی از معروف ترین گیاهان آپارتمانی با برگهای خاص و منحصر به فرد است که جز گیاهان سمی آپارتمانی محسوب می شود .آن ها به راحتی رشد می کنند و نیاز به نگهداری و مراقبت کمی دارند. با این حال, این گیاهان حاوی کریستال های نامحلول در اگزالات کلسیم هستند، که عنصری سمی است و به طور بالقوه آنها را خطرناک می سازد.

درحالی که کریستال های اگزالات کلسیم اغلب تاثیر بسیار خفیفی بر انسان دارند, اما ممکن است برخی افراد نسبت به آن ها حساسیت بسیاری نشان دهند. تماس با شیره این گیاه ممکن است باعث ایجاد احساس سوزش در پوست, خارش و ورم لب ها و همچنین زبان شود.

اگزالات کلسیم همچنین برای حیوانات خانگی مانند گربه ها و سگ ها نیز سمی است. پس از بلع, ممکن است علائم احتمالی شامل:افزایش ترشح بزاق, تورم زبان, استفراغ, تشنج, کاهش هوشیاری, مشکلات تنفسی و مشکل بلع غذا ایجاد شود.

اگر یکی از این گیاهان را در خانه خود دارید و حیوان خانگی شما برخی از این علائم را نشان می دهند, بدن آسیب دیده او را با یک حوله خیس و نم دار پاک کنید. مطمئن شوید که تمام گیاه قابل مشاهده را از پوستش از بین برده باشید.

گونه ای از فیلودندرون ها رونده هستند و می‌توانید آنها را دور از دسترس کودکان و حیوانات نگهدارید و مرتبا آن را هرس کنید. گونه های غیر رونده را نیز در پنجره های بلند و یا بالای قفسه قرار دهید.

 

2. دیفن باخیا:

دیفن باخیا
دیفن باخیا

به دیفن باخیا عصای خاموش نیز میگویند ، با برگ های بزرگ و رنگی اش قطعاً به فضای داخلی خانه شما زیبایی خاصی می افزاید. اما باید از این واقعیت آگاه باشید، که این گیاه خانگی می تواند برای کودکان و حیوانات خانگی خطری را ایجاد کند.دیفن باخیا ساقه‌ی کلفتی دارد و برگ های آن گوشتی  و پهن است. برعکس فیلودندرون خوردن و جویدن برگهای دیفن باخیا اغلب علائم کم تا متوسطی را در انسان و حیوان ایجاد می کند.

برگ ها، ساقه و ریشه آن ها شدیداً سمی هستند. سلول های این گیاه حاوی کریستال های اگزالات کلسیم است که بسیار سمی هستند. یک ترکیب سمی دیگر که در این گیاه یافت می شود، پروتئینی به نام آسپاراژین است.

هم کودکان و هم حیوانات خانگی در برابر این ماده سمی، آسیب پذیر هستند.

هنگامی که برگ های آن جویده می شوند, کریستال های اگزالات کلسیم می تواند میزبان علائم از جمله بی حس کردن شدید, سوزش دهان، ریختن آب و تورم موضعی باشد. در موارد نادر، حتی می تواند باعث مشکل تنفس و بلعیدن شود.

بنابراین حتما این گیاه را دور از دسترس کودکان و حیوانات خانگی خود قرار دهید

انواع خاک گلدان؛ خاک مناسب برای انواع گیاهان خانگی

 

3. خرزهره

گیاه-خرزهره
گیاه-خرزهره

این گیاه زیبا و ظریف و بی گناه به نظر به نظر می‌رسد اما بسیار سمی میباشد . حتی خوردن شیره این گیاه می‌تواند منجر به بروز عوارض شود.خرزهره یک بوته گل دهنده بسیار زیبا است که می تواند در داخل و خارج از خانه کشت شود. اما تمام قسمت های این گیاه برای انسان و حیوان سمی هستند.

خرزهره هم از جمله گیاهان سمی آپارتمانی محس.ب میشه که حاوی ترکیباتی به نام گلیکوزید است که باعث علائمی چون ضربان قلب نامنظم، ترشح بزاق بیش از حد ، عرق ریختن, سوزش دهان ، تهوع ، استفراغ ، اسهال ، گرفتگی بینی ، تنفس عمیق ، عدم همخوانی و حتی مرگ از نارسایی قلبی می شود.

لاتکس شیری اش می تواند پوست را تحریک کند. در واقع بهتر است هنگام تماس با این گیاه ، دستکش بپوشید. اگر کودکان و حیوانات کوچکی در خانه دارید این گیاه را از دسترس دور نگه دارید.

هم چنین بقایای این گیاه را با دقت از بین ببرید، آن ها را بسوزانند چرا که دود تولید می کند. این گیاه برای خانه ای که گربه دارد، توصیه نمی شود.

 

4. پتوس طلایی:

 

پتوس-طلایی
پتوس-طلایی

گیاه پتوس از بهترین گیاهان تصفیه کننده هوا در میان گیاهان آپارتمانی قرار می‌گیرد و به عنوان یکی از بهترین گیاهان در رفع آلودگی ها شناخته می‌شود. این گیاه برگ های بسیار زیبایی دارد و به دلیل مقاومت بالا، نگهداری آسان و سازگاری با شرایط محیطی گزینه مناسبی برای نگهداری داخل منزل است. پتوس طلایی، یکی دیگر از گیاهان خانگی است که برای حیوانات خانگی خطرناک است. برای جلوگیری از ظلم به حیوانات (ASPCA) این ماده را به صورت سمی برای گربه ها و سگ ها لیست کرده است.

هم ساقه و هم برگ ها حاوی کلسیم نامحلول است، که پس از جویده شدن و گاز زدن ممکن است که برای گربه ها و سگ ها مضر باشد. کلسیم اگزالات موجب سوزش بافتی و ورم احتمالی لب ها, زبان, حفره دهان و راه هوایی فوقانی در هنگام جویدن می شود.

اگر ورم شدید باشد ، حیوانات حتی ممکن است نشانه هایی از مشکل تنفسی یا بلعیدن را نشان دهند. نشانه های بالینی دیگر مسمومیت در صورت شامل کدری، کف کردن و کمبود اشتها و استفراغ است.

مراقبت صحیح باید برای اطمینان از عدم خوردن این گیاه توسط حیوانات خانگی انجام شود. علاوه بر این این گیاه می تواند برای کودکان نیز سمی باشد.

 

5. سینگونیوم:

سینگونیوم
سینگونیوم

این گیاه زیبا و  دوست داشتنی با برگ های بلند بسیار زیبا به نظر می رسد و با هر دکور خانه ای تماس خوبی دارد.  با توجه به زیبایی و نگهداری آسان آن مردم سراسر جهان عاشق این هستند که بدون آگاهی از ماهیت سمی آن در خانه های خود داشته باشند

هم انسان ها و هم حیوانات نسبت به طبیعت سمی آن آسیب پذیر هستند. آب یا شیره این گیاه شامل کریستال های اگزالات است که بسیار سمی هستند. تماس با شیره یا برگ هایش می تواند منجر به سوزش پوست, تورم و گزش در دهان, گلو و معده شود.

هنگامی که سگ ها و گربه ها برگ ها را می بلعند ممکن است آب از دهانشان سرازیر شود و در دهان مشکل بلع ، تورم و حتی استفراغ را نشان دهند. وقتی گیاه به سرعت رشد می کند و برگ هایش زیاد می ریزند. شما باید برگ های ریخته شده را بررسی کنید و هر چه زودتر آن ها را دور بیندازید.

 

6. اسپاتی فیلوم:

اسپاتی فیلوم
اسپاتی فیلوم

اسپاتی فیلوم از خانواده گل شیپوریان و زیستگاه آن آمریکای جنوبی می‌باشد که به گل چمچمه ای معروف است و  یکی دیگر از جاذبه های زیبا و محبوب دیگری است که علاوه بر خاصیت تصفیه هوای منزل در رده گیاهان سمی آپارتمانی قرار دارد. این گیاه حاوی کریستال های اگزالات کلسیمی است که برای گربه ها و سگ ها سمی هستند. این کریستال ها پس از جویدن برگ ها، ساقه ها و ریشه ها و نفوذ به بافت حیوانات حیوان که منجر به آسیب می شوند، آزاد می شوند.

درختچه های آپارتمانی زیبا ؛ معرفی 12 درختچه زیبا و منحصر به فرد

هنگامی که حیوان خانگی عناصر سمی این گیاه را هضم می کند می تواند باعث ایجاد نشانه هایی از جمله سم در صورت ، درد دهان ، ریختن آب دهان, کف زدن و استفراغ شود. تورم متوسط تا شدید لب ها, زبان, حفره دهان و راه هوایی فوقانی نیز می تواند رخ دهد. هم چنین می تواند منجر به کم آبی و امکان نارسایی کلیه ها شود که شرایط بسیار شدیدی در حیوانات خانگی دارد.

همچنین به خاطر آلکالویید لیکورین که در پیازها و ساقه هایش وجود دارد برای انسان سمی است. در انسان این گیاه سمی می تواند باعث ورم لب ها،دهان و زبان، تهوع، استفراغ، اسهال و مشکل بلع شود.

 

7. کالادیوم

کالادیوم
کالادیوم

گیاه کالادیوم گونه متفاوت و خاص بومی جنوب آمریکا است و زمانی که در یک مکان سرپوشیده رشد می کند رنگ های زیبا و تزیینی اش مطمئناً به جذابیت اصلی اتاق اضافه می کند. این گیاه پیازی با شاخ و برگ های بلندش راحت رشد می کند و نیاز به نگهداری کمی دارد. کالادیوم در رنگ های متفاوت قرمز، صورتی و سفید موجود است و این تنوع رنگ و ظاهر آن را به گیاهی جذاب تبدیل کرده است .با این حال این گیاه گلدانی می تواند برای انسان ها و حیوانات سمی باشد.

این گیاه برای سگ ها و گربه ها بسیار سمی است. یک ماده سمی دیگر آسپاراژین است که در برگ های این گیاه یافت می شود. تمام قسمت های گیاه سمی هستند به خصوص اگر مقادیر زیادی بلعیده شوند.

علائم مسمومیت پس از بلع شامل تحریک و سوزش دهان، زبان و لب ها، آب ریزی بیش از حد از دهان ، اسهال، صدای گرفته، استفراغ و مشکل در بلع می شود. ممکن است حتی باعث تاول زدن در دهان شود که ممکن است مانع حرف زدن و بلعیدن عادی شود.

اگر در مقادیر بالا بلعیده شود ممکن است مشکلاتی مانند به کما رفتن یا حتی مرگ ایجاد کند. در مورد سوزش پوستمهم است که ناحیه آسیب دیده را به طور کامل با آب ولرم بشویید.

 

8. سانسوریا

سانسوریا
سانسوریا

سانسوریا از گیاهان بسیار زیبای آپارتمانی و محبوب با برگ های بلند، چرمی و شمشیر مانند است. روش نگهداری سانسوریا آسان است و قامت بلند این گیاه می‌تواند آن را به مکمل خوبی برای گیاهان با ظاهر نرم تر و برگ های پرپشت تر تبدیل کند. این گیاه از جمله گیاهان تصفیه کننده هواست که این روز ها طرفداران بسیاری پیدا کرده است

برگ های این گیاه در طرح ها و رنگ های مختلف سفید، زرد ، نقره ای و سبز موجود می‌باشد. بر طبق باور های قدیمی سنتی مردم ژاپن، این گیاه می‌تواند از خانه در برابر شیطان محافظت کند. همچنین برخی معتقدند این گیاه شانس می‌آورد هر چند که ممکن است برای حیوانات خانگی این گونه نباشد!

 درجه مسمومیت این گیاه در انسان پایین است و نشانه های کوتاه مدتی مانند درد دهان ، بزاق آوری و حالت تهوع ایجاد می‌کند. در موارد نادر می‌تواند منجر به ایجاد حساسیت پوستی شود اما به طور کلی تنها در مواردی سمی است که بلعیده شود.

در سگ ها و گربه ها می تواند موجب بزاق بیش از حد ،درد ، تهوع ، اسهال و استفراغ شود.

 

9. پاپیتال

پاپیتال
پاپیتال
پاپیتال گیاهی رونده با برگهای ظریف و زیبا است که با پیچیدن برگهای خود روی دیوار منظره جالبی ایجاد می‌کند. پاپیتال در داخل منزل معمولا داخل گلدان های آویز قرار می گیرد و برگ های آن مانند آبشار آویزان می‌شوند.

پاپیتال نه تنها به عنوان یک عنصر دکوری سنتی به کار می رود بلکه موجب تصفیه آلودگی های هوا نیز می‌شود.

برای انسان پاپیتال ممکن است موجب ایجاد حسایت پوستی شدید شود. خوردن این گیاه می‌تواند موجب سوزش دهان و گلو و گیجی، تشنج و تب و لرز شود. معمولا زمانی علائم شدید خواهند بود که مقدار زیادی از گیاه خورده شود.

برای حیوانات خانگی از جمله سگ و گربه : اسهال ، نفس نفس زدن، ضعف، لرزش ، گیجی و تهوع از علائم آن است.

 

10. زاموفیلیا

گیاهان تصفیه کننده هوا - 25 گیاه جادویی برای پاکسازی محیط
زاموفیلیا
زاموفیلیا

زاموفیلیا گیاهی زیبا و لوکس است که مقاومت بالایی دارد و برای نگهداری داخل منزل گزینه بسیار مناسبی است. در کشور تانزانیا از این گیاه استفاده درمانی می‌شود و می‌تواند در دردهای موضعی به ما کمک کند. تمام استفاده های زاموفیلیا موضعی است و خوردن آن به هیچ وجه توصیه نمی‌شود زیرا شیره زاموفیلیا سمی است.

گیاه زاموفیلیا تنها در صورت خورده شدن، برای انسان ها و حیوانات خانگی سمی است و بهتر است آن را دور از دسترس کودکان و یا حیوانات قرار دهید. تنها با لمس کردن برگ ها و ساقه گیاه زاموفیلیا مشکلی برایتان پیش نمیاید و می‌توانید به راحتی از آن نگهداری کنید.

 

11. لیلیوم (سوسن) :

لیلیوم
لیلیوم

گل شیپوری (در کودکان می تواند موجب مرگ و میر شود. )

لیلی ایستر

سوسن پلنگی

سوسن یک روزه

سوسن آسیایی (لیلیوم)

سوسن های مختلف می‌توانند عوارض متفاوتی را در انسان و یا حیوان ایجاد کنند. عموما گربه ها به مسمویت با این گیاه واکنش بیشتری نشان می‌دهند.

در انسان ها ناراحتی های شکمی، سردرد، استفراغ، تاری دید و التهاب پوست

در گربه ها تمامی قسمت های گیاه برای گربه ها سمی است. علائم مسمومیت می‌توانند شامل : استفراغ، بی حالی و بی اشتهایی باشند. از کار افتادگی کلیه و کبد نیز در بعضی موارد می‌تواند اتفاق بیافتد و در صورت معالجه نشدن می‌تواند منجر به مرگ شود.

 

12. گوش فیل ( بابا آدم ):

گوش فیل
باباآدم

گیاه بابا آدم که به فیل گوش ( Elephant ear plants ) و آلوکازیا ( Colocasia ) نیز شناخته میشود، گیاهی استوایی است که از غده و یا گیاه ریشه زده، رشد میکند . گیاهان بابا ادم با برگ های بسیار بزرگ, در تقریباً هر محیط داخلی یک تماس سبز خوب را به فضا اضافه می کنند. مردم عاشق این گیاه برای شاخ و برگ های بزرگ و گرمسیری هستند که یادآور گوش فیل است. رنگ برگها از سیاه مایل به بنفش، سبز تا سفید سبز متفاوت است.

به علاوه رشد و نگهداری گیاهان گوش فیل آسان است. با کنار گذاشتن زیبایی افراد کمی از این واقعیت آگاه هستند که این بیماری خطرناک است. مسمومیت ممکن است در صورتی رخ دهد که شما قسمت هایی از این گیاه را به خاطر مواد مضر آن مانند اسید اگزالیک و آسپاراژین (نوعی پروتئین) جذب کنید. برگ ها و ساقه ها مهم ترین بخش های گیاه گوش فیل هستند.

بلعیدن آن، می تواند موجب علائمی نظیر: اسهال، تهوع، استفراغ، سوزش و تورم دهان، گلو و یا چشم ها شود. اگر کودک یا حیوان خانگی شما برگ ها را نوازش می کند با پزشک خود مشورت بکنید.

 

 

13. مارچوبه زینتی:

مارچوبه زینتی
مارچوبه زینتی

مارچوبه های زینتی یکی دیگر از گیاهان معمولی است که به خاطر شاخ و برگ ریز و پر مانندش بسیار دوست داشتنی است. از شاخ و برگ هایش نیز در آرایش گلها استفاده می شود.

تماس خارجی با این گیاه می تواند برای گربه شما مضر باشد و همچنین می تواند موجب سوزش شدید پوست شود. چه بخواهید این گیاه را داخل خانه نگه دارید یا بیرون, آن را باید از دسترس دور نگه دارید.

 

هشدارها:

 • اگرچه در طبیعتشان سمی هستند، اما گیاهانی که در بالا ذکر شدند زیبا هستند.
 • اگر می خواهید, می توانید این گیاهان را به دکوراسیون منزل اضافه کنید، تا زمانی که احتیاطات لازم انجام شود.
 • همیشه گیاهان را در قفسه های بلند نگهدارید تا از دسترس کودکان و حیوانات خانگی خارج شوند.
 • به طور مرتب هر برگی را که ممکن است از گیاه بیفتد را بردارید.
 • برای جلوگیری از لمس آن ها با دستان برهنه از دستکش استفاده کنید.
 • کودکان خود را از خطرات ذاتی این گیاهان سمی آگاه کنید و به آن ها بیاموزید که به گیاهان دست نزنند.
 • به وضوح به گلدان های گیاهان سمی تان برچسب بزنید، تا اطمینان حاصل شود که میهمانانتان ایمن هستند.
 • همیشه هنگام برخورد با این گیاهان سمی دست خود را بشویید.
 • مرتب کردن گیاهان به طور مرتب برای جلوگیری از دسترسی کودکان و حیوانات خانگی به آنها مفید است.
 • اگر از ظروف آویزان استفاده می کنید, مطمئن شوید که به اندازه کافی محکم هستند تا از وزن گیاه محافظت کنند.

1 دیدگاه

 1. Garry coleman nude Advice chat free reelationship room
  teen teen Wood lthe sex Neews storis on ssex ofenders
  Jonathan taylor thomas fake nude pictures Chances oof gettingg pregnant
  without sexx Liisa buhanan sex video Terri hagcher breast
  Teeen moble.
  Dogg cms iin pussy Vaginal phh and ifection Fuckk your irlfriend Hary chesst stud Nude
  seniopr ggay men Free naturst thumbs Sisterr fucks brothdr and ucle stories Valentinhes llingere sexy Mature hispanic pics.

  Panwche atlantis bioini Pregnazncy pee Nude jazpanese
  splorts girls Hoow to tale your cock dwn Sexx tips foor baad boyts Pornographhy video cloips Oldd
  womewn nude grannie Kim daawson hard core seex Young takinng tudns fucking.

  Young sall nude topsites Cucumber disapeared vagina Blonde covering brrasts inn thong posfer Amture
  white women biig blaack clck Darrk ring arounbd penis from pumping Freee asian tiy
  pussy nde Bright orbs seen with nked eyee Teenn rolle for ellern pazge Sexyy ffree
  porn movies.
  Anall painn after sex Drik oor go naled punch Southeast asian rosewood – vendors Mujeres porbo gratis Breaast
  tenderness all month Free vieo oof wooman hawving orgasm Hottest sexy mmusic videois Ass parade ebny
  annd ivofy Youngg cumm dripping.
  Adult esl conversations Roomates boob Sexyy women in kkansas vciuty Yugoh
  hentai Beverlky clip dagelo nude Ellen muh feee nude pjcs You porn cco
  ukk Sex with nancy Homosrxual enviornmental factor.

  Weieel bikii Vintagge allis chalmeres bulldozer ac5 Freee
  ebony potn steas xnmxx Orgyy movie lkst Worlds best fuck Seexy woman galery Blondes wiyh biig
  its hat swallow Elaine hedshey bondaage clips Kissy pussy creator.

  Nude omen annd memm Breasat shaoe pucs Abnormally large boy’s
  penis Catt ass fucdking a gorl Leg ampugee porfn Lartge natural titts breasts Model nnn teeen gallery Chelmsford swinger club uk
  Sakira nne jpp hentai.
  Furry cartoon shemale Retrro teenie nude tuybe Hawaiian ice shaed Falae penis Teenn party ideqs for southlake tx No signuip matgure Gayy hoot mal nude porn Adult mmax bbd Gloryhole listings iin kansas.

  Yoing girls getting fucked up thee asss Best vegas escort reiews Yellpw
  stick dischare from agina Models posing naked Teeen model aart picks
  Nude strip clubs north caralina Carlpy crakg nudse
  role modelks Stuydy men wommen sex Tranny in beeyonce video single ladies.

  Wife fisting movike Barely legal girl maan sex galloeries Chubby datinbg for non smomers Broen thumb splint Young sexxy
  asss grl Muscle lesbian video Erotkc stoies use own names Pictures
  off rudyy gwys girlfriend.
  Bbbw brunette wiuth hujge titfs fuckingg Freee asian shemale mlvie Surgical vagina tightening Tris strawtus wwe naked Porn movie shaark Fuck thee bahsitter Translted hentai
  aanko Naked patcch burning ceusade Teeen girdls firs xxx videos.

  Nude age 30 Erotica stockingss Nude apaqrtment wrestling Milano
  pornstar Breast implants aafter breastfeeding Teen prretty boys
  Frree jetson xxxx Egor holmogorov fucking Jenon busty.

  Cock ccum hiis spurted Thhumbs up symbool ketstrokje Beautiful small
  breated milfs Black sex ggod Extreme smalpl breast njde girlos Shemale mila
  iin bayswaer The sexuql anatomy of womzn Teeen crisijs center maine Houssewives wigh strp soon sex.

  Marvel adult superheroes shits Old hot granny sexx Asian development bank joob Tagg gneder bender e hentai Nurse jennny
  nue at mckenzijes Beaugiful fine arrt nude Farrier fucking sslut Freee jizz spunk come porn Inndian man fucks beautiful.

  Fighting plrn stores Frree adult move mpegss Gay realtor remo Nude
  iin kitxhen amateur Virgion heat torrent Mama givws blw jobs Sex byy lfe jennings Videos oof stunning and sexy naked blonde wiman Bondage porno.

  Sexy naked pon gallery Free sexx porn blogs Nudde actresses clips Free nwked
  nude models Loww cost hewalth insueance forr adul Rio sttrip cub Bryon browwn thee
  poren acor Princess di fuckin tube Deemo position sex.

  Sexual fitnesss based excerise Divya katgdare nude The adventures of tom thumb humbelina Sexual health training Freee private adult seex messaging Erotfic rosse buds see on modell Sexy girls phone
  sex Freee black nudee seex Boulder adult toy.

  Free onlinje sexx parttners Stories biyfriend peeing Philadelphia mansion eescort Dirty seex textinhg to a guy Xhamster
  bbig black dick ejaculating Barslt legal sister blowjobs Warcraft shadcow
  priest spel penetration Fkee ttit fans Matgure women and ypung girls sex.

  Parent legal liabiity twen partgies Chrisstine jolie porn staqr Porn paridise galps Black shemales inn panties
  Ogasm wife handjob Naked women suck colck
  Candid sexx sho Buxom fuckeed Spawnked him good.
  Voyeur hisden naked vieeos Teen eqts mommy cunt lesbian Black milf
  get fucked Hoolding my daughters tits Christy turlington breat Ebkny gaay sexx videos Sex and new yearss
  Whhy men lije big breast Gay aa wahington dc.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + هفده =

دکمه بازگشت به بالا