آشپزی

طرز تهیه چای به و نکات خشک کردن به

روش درست کردن چای به

چای به یکی از چایی های خوشمزه ای است که می توانید آن را در فصل پاییز به راحتی در خانه تهیه کنید.

چای به یکی از چای ها و دمنوش های خوشمزه ای است که در تمام فصول می توانید استفاده کنید. این چای را به راحتی می توانید در فصل پاییز تهیه کنید. در ادامه با روش های خشک کردن به و با طرز تهیه ی چای به آشنا می شوید.

چای به

طرز تهیه چای به:

برای تهیه ی چای به، ابتدا به ها را بشویید و خشک کنید، سپس با رنده ی درشت رنده کنید. پس از رنده کردن آن ها را داخل سبدی بریزید و در آفتاب قرار بدهید هر چند ساعت آن ها را زیر و رو کنید تا خشک شوند.

 

پس از اینکه به ها خشک شدند آن ها را باید بو بدهید. اگر بو ندهید زمان دم کردن مانند چایی رنگ نمی دهد. به همین دلیل به های رنده شده را داخل تابه بریزید و روی شعله ی ملایم قرار بدهید. و دائم هم بزنید که نسوزند، زیرا به ها خیلی زود می سوزند.

 

تا حدی که رنگ به ها کمی قهوه ای شوند. پس از آن زیر شعله را خاموش کنید. بعد از آن که سرد شدند آن ها را داخل ظرف درداری بریزید و در مکانی خنک نگهداری کنید.

دستور تهیه چای به

روش های خشک کردن به :

برای خشک کردن به از چند روش می توانید استفاده کنید.

یکی اینکه در بالا به آن اشاره کردیم داخل آفتاب.

طرز تهیه سس مارینارا خوشمزه خانگی

 

• یکی اینکه داخل فر خشک کنید، به این صورت که به ها را رنده کنید و داخل سینی فر قرار بدهید شعله ی زیری فر را روشن کنید و روی درجه ی خیلی کم قرار بدهید هر چند دقیقه آن ها را هم بزنید که زیر آن ها نسوزد و قسمت رویی آن خیس باشد.

بگذارید یک دست خشک شوند. پس از اینکه خشک شد می توانید آن ها را داخل همان فر بو بدهید به این صورت که پس از خشک شدن باز هم اجازه بدهید به ها داخل فر بماند و آن ها را هم بزنید تا رنگ آن کمی تیره تر شود، دقت کنید که به ها نسوزند.

 

• روشی دیگر برای خشک کردن به این صورت است که پس از رنده کردن آن ها را داخل ظرف فلزی یا سینی فلزی قرار بدهید و روی بخاری بگذارید. در این روش هم مانند داخل فر باید زود به زود هم بزنید تا به ها جا به جا شوند و یکنواخت خشک شوند. سپس آن ها را داخل تابه ای بریزید و تفت بدهید. هنگام تفت دادن دائم هم بزنید که به های زیری نسوزند.

 

پس از سرد شدن داخل ظرف در داری بریزید و در مکانی خنک و تاریک قرار بدهید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 8 =

دکمه بازگشت به بالا