خانه داری

ترفند های از بين بردن گرد و خاک – 4 روش کاربردی

گرد و خاک روی وسایل منزل و گردگیری مدام و هر روزه کاری سخت و عذاب آور میباشد. در این بخش از خانه داری سایت الی قصد داریم ترفند های از بين بردن گرد و خاک را به شما آموزش دهیم . با استفاده از این روش ها حداقل 4-5 روز خاكی روی وسایلتان گرد و خاکی نخواهید دید .

1-ترفند از بین بردن گرد و خاک با نرم کننده

چند روش دارد که به صورت زیر می باشد :

روش اول اينكه می توانيد نرم كننده لباس را بدون هيچ مواد ديگری به دستمالتان بزنيد و به هرجايی كه می خواهید بكشيد و نتيجه اش را ببينيد.

روش دوم يک پيمانه نرم كننده را همراه 4 پيمانه آب داخل اسپری بريزيد و به سطوح اسپری كنيد و با دستمال بكشيد.

روش سوم اينكه نرم كننده لباس + يک قاشق سركه و مقدار کمی آب بريزيد و اسپری كنيد.

با اين روش ها می بينيد خيلی ديرتر گرد و خاک روی وسایلتان می نشیند.

ترفند های از بين بردن گرد و خاک

2- تمیز کردن وسایل چوبی با پارافین

ابتدا گرد و خاک وسایل چوبی را دستمالی خشک پاک کنید و سپس مقداری پارافین روی تکه ای پنبه بزنید و روی وسایلتان بزنید خواهید دید که گرد و خاک دیرتر روی وسایلتان می نشیند و به راحتی تمیز می شوند.

 

3-گردگیری خشک

وقتی گرد و خاک خشک است، به سادگی به هوا بلند می شود و سخت تر می توان آن را پاک کرد. به پارچه یا گردگیر ریزبافت مقداری اسپری گردگیری بزنید تا تمیز کردن گرد و خاک ساده تر شده و نتیجه بهتری دریافت کنید.

ترفند های شستشو پرده با بخارشوی

ترفند های از بين بردن گرد و خاک

4-اسپری کردن مستقیم محلول جلا دهنده به مبلمان

با این کار احتمال ایجاد لکه تار روی چوب وجود دارد که تمیز کردن آن دشوار بوده و در نهایت غبار بیشتری نیز جذب می کند. به جای این کار بر روی پارچه آن را اسپری کنید و به آرامی پارچه را به سطح لوازم بکشید. اگر ترجیح می دهید به خود لوازم اسپری بزنید مقدار کمی اسپری کنید و پس از گردگیری دوباره با یک پارچه تمیز آن را جلا دهید تا هر گونه باقیمانده مایع اسپری شده پاک شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

8 + 17 =

دکمه بازگشت به بالا