تناسب اندام

باور های اشتباه درباره ورزش هوازی

انجام ورزش های هوازی علاوه بر کاهش وزن در بهبود سلامت قلب بسیار موثر است اما باور های اشتباه درباره ورزش هوازی وجود دارد که باید از آن اطلاع داشته باشید

هنگامی که به کاهش وزن فکر می کنید، اولین انتخاب همه افراد ” ورزش های هوازی ” می باشد اما آیا می دانید چه تمریناتی را شامل می شود؟ فعالیت هایی که ضربان قلب را افزایش می دهند مانند دویدن، کوه نوردی، دوچرخه سواری و . . . همه شامل ورزش های هوازی هستند.

باور غلط ورزش هوازی

ورزش های هوازی علاوه بر کاهش وزن، به بهبود سلامت قلب کمک کرده، شما را فعال نگه می دارند، توانایی و عملکرد را افزایش می دهند، کالری کاهش میابد و ریه هایتان سالم خواهند ماند. علی رغم فواید بیشمار آن برای قلب، برخی از باور های غلط در مورد آن نیز وجود دارد که در این قسمت از ورزش و تناسب اندام نمناک قصد داریم برخی از آن ها را معرفی کنیم.

ورزش هوازی
ورزش هوازی

آیا ورزش های هوازی را می توان در خانه با دویدن و تمرینات پا جایگزین کرد؟

افراد همیشه تمرینات پا را فراتر از ورزش های هوازی در نظر می گیرند اما این یک باور غلط است زیرا این تمرینات متفاوت هستند و نمی توانند جایگزین یکدیگر شوند. تمرین پاها باعث کشش عضلانی بیشتر می شود و ورزش های هوازی برای کاهش وزن موثر هستند.

شما می توانید با تمرین یا شرکت در کلاس های ایروبیک مرحله ای، فعالیتی موثر و با شدت بالا داشته باشید. این تمرین آسان تر از دویدن است اما باز هم در بهبود استقامت، تقویت قلب و عروق و قدرت عضلانی موثر خواهد بود.

ورزش مفید برای پروستات + آموزش تمرینات کاربردی
باور های اشتباه درباره ورزش هوازی
باور های اشتباه درباره ورزش هوازی

آیا واقعیت دارد که ورزش های هوازی به تنهایی به کاهش وزن کمک می کنند؟

این یک باور غلط است زیرا کاهش وزن تنها مختص ورزش های هوازی نیست. کاهش وزن به تمرینات قدرتی، رژیم غذایی مناسب و ورزش هوازی متعادل نیاز دارد. نکته اساسی که باید به خاطر بسپارید:” داشتن یک رژیم غذایی مغذی است ” زیرا بدون آن ها، ورزش های هوازی نمی توانند کمکی کنند.

اگر ورزش های هوازی انجام می دهید، تمرینات قدرتی نیز لازم است زیرا باعث کاهش وزن می شوند اما توجه داشته باشید که بدن برای تقویت روند کاهش وزن و عضله سازی به انرژی نیاز دارد.

هوازی
ورزش هوازی

آیا برای انجام ورزش های هوازی حتما به باشگاه نیاز است؟

این یکی دیگر از باور های غلط است. هر تمرینی که ضربان قلب شما را افزایش دهد، هوازی است. حال شما می توانید بدوید، بپرید، دوچرخه سواری کنید یا هر فعالیت دیگری از این قبیل انجام دهید. برای هیچ یک از این تمرینات نیازی به باشگاه نیست و می توانید آن ها را در پارک، مجاورت محل خود یا حتی در خانه انجام دهید.

آیا واقعیت دارد که ورزش های هوازی را با معده خالی باید انجام داد؟

بسیاری از افراد تصور می کنند که گرسنگی باعث کاهش وزن می شود اما به هیچ وجه صحت ندارد. هنگام ورزش، داشتن انرژی ضروری است. اگر با معده خالی ورزش های هوازی را انجام دهید، بدن تان ضعیف شده و به هیچ وجه باعث کاهش وزن نخواهد شد. از این رو بهتر است هرگز با معده خالی ورزش های هوازی کار نکنید.

ورزش با زانو درد - نکات و تمرینات حرفه ای
هوازی
ورزش هوازی

آیا ورزش های هوازی کم تر از یک ساعت مفید هستند؟

ورزش های هوازی کالری را کاهش می دهند؛ چه یک ساعت دویده باشید و چه 20 دقیقه ! امروزه مردم بر این باورند که کاهش وزن فقط با تمرینات تناوبی و شدت بالا ممکن است اما این یک باور غلط است.

حتی اگر ورزش های هوازی را هم به تنهایی و به طور منظم انجام دهید باز هم می توانند به شما در کاهش وزن کمک کنند اما همان طور که پیش تر هم گفته شد، اگر با رژیم غذایی سالم و … ترکیب شوند، عالی عمل خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 − نه =

دکمه بازگشت به بالا